5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O PRUSAKACH

Telefon: 502-994-993

Prusaki, owady z rzędu karaczanów, są bliskimi krewnymi karaluchów. Chociaż mają mniejsze rozmiary, stanowią równie duże zagrożenie w domu. Jeśli u ciebie również pojawił się problem z tymi stawonogami, nie lekceważ go! Pozostawienie ich w spokoju będzie oznaczać rychłe problemy dla ciebie i twoich sąsiadów.

PRAWDA O PRUSAKACH

Prusaki zostały sklasyfikowane już w XVIII w. Chociaż regularnie przeprowadza się dezynsekcję, one zdają się z tego nic nie robić. Pojawiają się w coraz to nowych miejscach. Dlaczego budzą przerażenie i taką niechęć? Czy naprawdę są tak szkodliwe w obszarach zamieszkanych przez ludzi? Poniższe punkty pokazują prawdę o tych owadach.

  • Prusaki są w stanie dostać się wszędzie. Dzieje się tak, ponieważ ich budowa umożliwia spłaszczenie ciała niemalże do postaci kartki papieru. Oznacza to, że są w stanie wsunąć się w każdą szczelinę. Ponadto, konstrukcja ich odnóży umożliwia poruszanie się po każdej powierzchni w pionie i poziomie.
  • Najedzą się nawet wodą. Oczywiście to hiperbola, ale prawda jest taka, że jeśli prusaki będą miały dostęp do wody, to potrafią przeżyć ponad miesiąc bez jedzenia.
  • Są trudne do usunięcia. Zabicie pojedynczego osobnika nie stanowi problemu, ale wytrucie całej kolonii już tak. Dzieje się tak dlatego, że zamieszkują one trudno dostępne miejsca. Co istotne, wytrucie dorosłych osobników nie gwarantuje sukcesu. Należy pamiętać, że w krótkim czasie z pozostawionych jaj zaczną wykluwać się larwy, które należy zneutralizować, zanim osiągną stadium pozwalające na rozmnażanie.
  • Dezynsekcja wymaga opuszczenia mieszkania na dłuższy czas. Stosowane dawniej metody często oznaczały taką konieczność. Obecnie większość sposobów jest bezpieczna dla człowieka i nie wymaga ewakuacji.
  • Zwalczanie prusaków Warszawa
  • Profesjonalnie przeprowadzony proces dezynsekcji nie będzie w żaden sposób uciążliwy dla domowników.
  • Prusaki stanowią zagrożenie dla człowieka. Ze względu na styl życia – upodobanie brudnych, zaniedbanych przestrzeni i odpadów żywnościowych – przenoszą one bakterie i pasożyty. Co więcej, wiele osób ma alergię na te stawonogi.

Nie jesteś sam w walce z prusakami

Samemu będzie ciężko zwalczyć prusaki. Dlatego oferujemy profesjonalne doradztwo i usługi dezynsekcyjne na terenie Warszawy i okolic tel 502 994 993 . Jako firma z 30 letnim doświadczeniem, potrafimy skutecznie rozwiązać problemy związane z karaluchami i innymi owadami.